Широкі степи, гори, каньйони, дзеркальні озера та два моря – це Україна!
Ми часто мріємо про чудеса заморських країн і, на жаль, забуваємо про свої, рідні дива. А їх, між іншим, вистачає! Про сім природних чудес України розповімо вам просто зараз.
Заповідник Асканія-Нова
Понад 11 000 гектарів заповідника. Цієї землі ніколи не торкався плуг. Тут ростуть понад 2 десятків видів рідкісних рослин, живуть понад 800 різновидів тварин та більше 60 видів птахів. Це степовий скарб України – Асканія-Нова.
Заповідник з’явилася на місці безводного степу. Аби його поява стала можливою, була розроблена унікальна система каналів та штучних озер. Розробка зайняла перше місце на виставці досягнень, що відбулась в Парижі наприкінці ХІХ століття. У 1984 році Асканія-Нова включена до міжнародної мережі Юнеско.
Озеро Світязь
27,5 квадратних кілометрів водяного дзеркала, які оточує 30 км берегової лінії. Тутешні води сягають глибини 58 м. Це найбільше та найглибше озеро України – Світязь. Світязь живиться з джерел, тому його води надзвичайно прозорі. У сонячну погоду його дно видно на кількаметровій глибині. А оскільки площа озера велика, тут, як і на морі, піднімаються хвилі, іноді на 1,5 м висотою.
Дністровський каньйон
Його загальна довжина 250 км. Тут ховаються найдавніші пам’ятки природи: скелі віком 400 млн років, водоспади, ліси та цілющі джерела. Тут є найбільший каньйон України – Дністровський, його природа неповторна. На його території близько 100 пам’яток природи світового значення. У вапняках можна зустріти понад десяток карстових печер і гротів. А невеликі водоспади – дівочі сльози – являють собою унікальне явище.
Гіпсова печера «Оптимістична»
Найдовша у світі гіпсова печера, найдовша печера Євразії та п’ята за довжиною печера в світі. Все це про володарку рекорду Книги рекордів Гіннеса – Оптимістичну печеру, що на Тернопільщіні. Лише досліджена її довжина понад 250 км. У печері зустрічаються цілі озера, а температура весь рік незмінна – 10 градусів тепла. Свою назву печера отримала завдяки оптимізму, який і дозволив спелеологам знайти вхід до неї. Шукали лаз понад три роки. Якби не оптимізм, хто знає, чи знали б про печеру сьогодні.
Озеро Синевир
Це найбільше гірське озеро України, що оточене легендами і загадками. Око Карпат – Синевир. Воно розташоване на висоті майже 1000 м над рівнем моря і має глибину до 24 м. З висоти Синевир нагадує величезне око, саме тому його і називають Оком Карпат. Згідно легендам озеро утворилося від потоку сліз графською доньки Синь на місці, де вбили її коханого – простого пастуха Вира.
Каньйони Бузького Гарду
Вузькі каньйони Південного Бугу, величні скелі заввишки 50 м, гірський ландшафт серед українського степу – це каньйони Бузького Гарду. Це одна з найдавніших ділянок суші Євразії, їй 60 млн років. Тут виявлено 86 представників флори і фауни, занесених до Червоної книги України та європейського Червоного списку. А за висновками істориків саме тут існувало міфічне місто Азгард, звідки на північ прийшов скандинавський бог Один, батько Тора.
Тунель Кохання
Це місце вважають найромантичнішим в Україні. Щороку сюди приїздять тисячі закоханих. Воно овіяне міфами та легендами. Хоча, по суті, є відтинком залізничного шляху, оточеного деревами. Це Тунель Кохання – ідеальна за пропорціями арка, яку створили хащі дерев та кущів, що сплелись між собою. Своїм формам тунель зобов’язаний потягу, що регулярно ходить до місцевого заводу.
І це далеко не всі природні дива України. Насправді їх набагато більше, ніж сім. Головне, мати бажання знайти всі ці скарби і побачити їх на власні очі.