(099) 132-60-60, (068) 887-84-24 Біла Церква, Торгова пл. 10, оф. 208-Б

20 барвистих локацій Гри Престолів, які може відвідати кожен

Головна»Туристам на замітку»Подорожі»20 барвистих локацій Гри Престолів, які може відвідати кожен

Вигаданий світ серіалу «Гра престолів» далекий від реальності, однак зовсім поруч в реальному житті розташовані локації, в яких знімали казкові землі. В добірку увійшли найбільш знакові місця Семи Королівств, які можна відвідати просто зараз.

Дубровник, Хорватія

Дубровник
Королевская Гавань
Королівська Гавань

Найвідоміша локація, яку автори серіалу перетворили в Королівську Гавань, столицю Вестеросу. Старе місто з’являється на екрані в другому сезоні і вражає лабіринтом теракотових будинків і кам’яних соборів.

ГастелуГаче, Країна Басків, Іспанія

ГастелуГаче, Страна Басков
ГастелуГаче, Страна Басков

Овіяний вітрами острівець у Біскайської узбережжя займає центральне місце в сьомому сезоні. Саме тут Дейенеріс входить в Вестерос. На вершині гори розташований древній монастир, який був розграбований в XVI столітті.

Пляж Іцзурун, Сумая, Іспанія

Пляж Ицзурун

Уздовж узбережжя від Гастелугаче розташований пляж Іцзурун — ефектна ділянка піску, обрамлена скельними утвореннями, які датуються крейдяним періодом. У серіалі пляж виступає берегами Дрегонстоуна, а його чарівні печери — тими, де Джон Сноу шукає драконівське скло.

Айт Бенхадду, Марокко

Айт Бенхадду
Айт Бенхадду

Укріплене місто в передгір’ї гір Атласу, Айт Бенхадду є об’єктом всесвітньої спадщини ЮНЕСКО з 1987 року. Воно з’являлося в кожному голлівудському блокбастері від «Лоуренса Аравійського» до «Гладіатора». Зовсім недавно він став лаштунками для рабовласницького міста юнка (відоме також як «Жовте місто»), яке Даенеріс звільняє у третьому сезоні.

Дарк Хеджес, графство Антрім, Північна Ірландія

Дарк Хеджес
Дарк Хеджес

Найбільш фотографоване місце в Північній Ірландії — тунель зміїних букових дерев у селі Армой. Шанувальникам «Гри престолів» він більш знайомий як Кінгсроуд або Королівський тракт — грандіозна магістраль, що веде від Чорного Замку в столицю. Вона з’являється на наших екранах у другому сезоні, коли Арія відправляється на північ в пошуках своєї сім’ї.

У 2016 році 200-річний бук, який відкривав Королівський тракт в серіалі, впав на дорогу. А в січні 2015 року чимало дерев постраждали від шторму «Гертруда».

Кастільо-де-Альмодовар-дель-Ріо, Кордова, Іспанія

Кастильо-де-Альмодовар-дель-Рио

Несподівана облога Хайгардена Джеймі Ланністера вперше показує нам казковий замок, який служить Будинком Тіреллів. Він був частиною Будинку Гарденер, древніх королів Простору, а Хайгарден — їх столицею і важливим торговим центром.

Кастільо-де-Альмодовар-дель-Ріо спочатку був римським фортом, завойованим і перебудованим маврами в 760 році. Уздовж валів розташовані бойові вежі, з яких відкривається приголомшливий вид на річку Гвадалквівір.

Вік, Ісландія

Вик, Исландия

Замерзла пустеля лежить на північ від стіни. Чорні піщані пляжі Віка з’являються в сьомому сезоні як Східний Дозор, портове місто, де здичавілі приходять на берег для торгівлі з людьми Нічного Дозору.

Алькасар, Севілья, Іспанія

Чарівний королівський палац в Севільї з пишними садами, вишукано обтесаними внутрішніми двориками і позолоченими стелями є палацом Дорн в п’ятому сезоні. Заснована в Х столітті мавританська фортеця є найстарішим європейським палацом, який все ще використовується.

Льодовик Свінафелльсьекулл, Ісландія

Ледник Свинафелльсьекулл, Исландия

Частина великого Ісландського льодовика Ватнайкоул, який залишається найбільшим в Європі, льодовик Свінафелльсьеокулл у другому сезоні перетворився в Кулак Перших Людей — крижаний гірський хребет неподалік від Молочної річки. Тут Джон Сноу і Коурен Навірукий були взяті в заручники здичавілими.

Замок Зафра, Гвадалахара, Іспанія

Замок Зафра, Гвадалахара, Испания
Замок Зафра, Гвадалахара, Испания

Цей середньовічний замок, побудований на пісковику, виходить на ізольовану ділянку Іспанії — Сьєрра-де-Калдерос. У серіалі він з’являється в шостому сезоні як «Вежа радості», загадкова фортеця, яка зберігає таємницю народження Джона Сноу.

Ес-Сувейра, Марокко

Эс-Сувейра, Марокко

Марокканське приморське містечко занурене в історію. Його заснували як торговий пост в V столітті. Він став притулком для піратів, пізніше — притулком музикантів, в тому числі Джиммі Хендрікса та Кіта Стівенса, які приїхали сюди в 60-х роках.

У третьому сезоні Ес-Сувейра стає портовим містом Астапор, де Даенеріс купує свою армію Бездоганних і готується підкорити Сім Королівств. Астапор — найпівденніше з усіх міст в бухті работоргівців. Тут зупиняються кораблі, які подорожують з Кварта в вільні міста і Вестерос. Символ міста — гарпія.

Барденас-Реалес, Іспанія

Барденас-Реалес, Испания

У шостому сезоні безплідні землі на південному сході Наварри перетворилися в Дотракійское море. Простір пустелі і пасовищ настільки величезний, що виглядає як океан здалеку.

Дотракійске море названо так на честь дотракійців, які його населяють, кінних воїнів, які збираються в велику орду і подорожують по рівнинах, спустошуючи сусідні землі. Саме тут Дейенеріс захопили в полон і змусили марширувати в місто Ваес Дотрак.

Баллінтой, графство Антрім, Північна Ірландія

Баллинтой, графство Антрим, Северная Ирландия

Химерне рибальське село Баллінтой розташоване в декількох хвилинах їзди від відомої Дороги гігантів. У гавані навіть є табличка «Game of Thrones».

У другому сезоні село стало островом Пайк, одним з семи Залізних островів в затоці Залізних людей біля західного узбережжя Вестерос. Острів розташований на південь від острова Великий Вік і на схід від Острова Солткліфф. На острові розташований замок Пайк, резиденція правителів Залізних островів — Грейджоя.

Собор Жирони, Каталонія, Іспанія

Собор Жироны, Каталония, Испания

Пильні глядачі можуть розпізнати на вулицях Жирони вільне місто Браавос. Його готичний собор також з’являється в шостому сезоні як Велика Септа Бейлора в Королівській Гавані, величезна Септа, колишній центр віри в Сімох і місце проживання верховного Септона.

Дендрарій Трстено, Хорватія

Дендрарий Трстено, Хорватия

Атмосферне дендрарій побудувала хорватська дворянська родина в XV столітті. Він є домом для тисяч рідкісних і екзотичних рослин, зібраних з усього світу. Не пропустіть павільйон на обриві, який виходить на яскраво-синю Адріатику. У третьому-четвертому сезоні дендрологічний парк стає садами Королівської гавані, а вищезгаданий павільйон — місцем, де Оленна Тірелл проводить суд.

Замок Трухільо, Касерес, Іспанія

Замок Трухильо, Касерес, Испания

У сьомому сезоні ми вперше бачимо ще одне родове гніздо: Скеля Кастерлі оплот будинку Ланністерів. Трухільо, середньовічний замок, місце декількох боїв між маврами і християнами, є ідеальним місцем для, здавалося б, неприступної фортеці. Можна піднятися на кам’яні башти і пройти вздовж зубчастих стін, де Сірий Черв’як і армія Бездоганних борються з Ланністерами.

Грйоутайау, Ісландія

Грйоутайау, Исландия

Ця печера лави і термальні джерела на півночі Ісландії стали популярними серед туристів після того, як Джон і Ігрітт купалися тут в третьому сезоні. Відвідувачі можуть спуститися по крижаному проходу і поплавати в озері внизу. Туди краще піти рано, щоб уникнути натовпу.

Вердальский палац, Мальта

Вердальский палац, Мальта

Цей палац є літньою резиденцією президента Мальти і з’являється в перших серіях як будинок Іллірії Мопатіса в Пентосі, де Таргаріени живуть у вигнанні. Варто забронювати заздалегідь палацовий тур, що включає в себе прекрасні сади Бускет, де Даенеріс вперше зустрічає Кхала Дрого.

Пеньіскола, Кастельон, Іспанія

Пеньискола, Кастельон, Испания

Цей укріплений морський порт розташований на Роккі Хедленд на середземноморському узбережжі Іспанії. Він містить побудований тамплієрами замок і історичний маяк з захоплюючим видом на море. У шостому сезоні він перетворюється в пейзаж Міеріна і затоку Драконів.

Замок Уорд, графство Даун, Північна Ірландія

Замок Уорд, графство Даун, Северная Ирландия

З першого сезону «Гри престолів», замок Уорд є Вінтерфеллом, резиденцією Старків. Тут можна покататися на велосипеді по всьому майданчику, взяти уроки стрільби з лука у внутрішньому дворику і навіть досліджувати ліс, де діти Старка зустрічають лютововків.

Сподобалася наша добірка? Поділися нею з друзями.

Джерело

Читайте ще

Чому варто довірити свою подорож Візі-Валізі?

10 років успішної роботи
Більше 3000 постійних клієнтів по всій Україні
Перша в Білій Церкві агенція сімейних подорожей
Активно подорожуємо зі своїми дітьми, тому знаємо всі тонкощі сімейного відпочинку