Відпочинок на морі — це веселе та безжурне часопроведення, сповнене простих, але таких приємних і важливих радощів життя. Для того, щоб провести тиждень-другий у готелі з системою олінклюзив потрібно не так вже й багато одягу й предметів побуту. Але ж якщо ви плануєте відпочивати дикунами чи прямуєте самостійно до екзотичних країн, ситуація буде дещо іншою, адже такі умови передбачають більш ретельну підготовку.
Список речей на море
Отже, розглянемо детальніше, що варто взяти з собою в мандрівку до моря. Перша порада — не відкладати пакування валіз на останній момент. Так ви суттєво збільшуєте свої шанси забути речі найпершої потреби, а замість того наскладаєте речей, якими, можливо, взагалі не скористаєтеся. Тому в тому, що стосується пакування валіз на море, особливо, якщо ви подорожуєте з дітьми, спонтанність — ваш ворог. Найправильніше буде скласти список і орієнтуватися на нього.
Тож, складіть купальники та плавки, сонцезахисні засоби для шкіри та волосся, а також бальзам після засмаги. Вирішіть, скільки футболок, шортів та суконь вам знадобиться на час відпустки. Якщо зібралися їхати на початку чи в кінці сезону, подбайте про теплі речі, адже ввечері та вночі може бути прохолодно. Не забудьте про головні убори для всіх членів родини.
Якщо ви плануєте активну екскурсійну програму, подбайте про зручне взуття.
Не зайвим буде прихопити у літак чи автобус спеціальну подушку для шиї. Так ви зробите свій переліт значно комфортнішим.
Якщо ви знаєте, що інтернет в готелі не найвищої якості або ж взагалі платний, завантажте кілька хороших фільмів на свій ноутбук чи планшет на той випадок, якщо ви захочете провести тихий вечір в номері. Фільми також можна буде переглянути в аеропорті чи під час перельоту. Мультики допоможуть найменшим членам вашої родини не нудьгувати в дорозі.
Читайте більше у нашому матеріалі «Что брать с собой в путешествие».
Що потрібно брати на море з дітьми
Збираючись у поїздку з дітьми, запасіться засобами гігієни, звичними для малюків. Не зайвим буде прихопити горщик, до якого дитина вже звикла, стакан-непроливайку. Не забудьте про улюблені іграшки, а також про надувні круги, матраци та м’ячі.
Елементи комфорту в дорозі дуже важливі. Тому складіть покривальце, у яке можна загорнути малечу під час перельоту чи поїздки автобусом, в якому працює кондиціонер.
Зауважте, що дитячого одягу має бути вдвічі більше, аніж дорослого. І якщо мінімум для дорослого — два купальних костюми, то для малечі — від трьох і більше.
Стане в пригоді сумка-холодильник, яка вбереже свіжість ваших продуктів під час проїзду, а також допоможе зберігати їжу, якщо холодильника у номері не буде. Для того, щоб уникнути неприємних сюрпризів під час подорожі, читайте про оформлення туристиної страховки.
Які ліки потрібно брати на море
Якщо шампуні, сонцезахисні засоби й навіть одяг на курорті можна з легкістю придбати, то ліками першої необхідності варто запастися.
Ось приблизний список того, що має бути у вашій аптечці:
- жарознижувальні препарати — парацетамол або ібупрофен;
- краплі вушні та назальні, дуже дієвий при нежиті гіпертонічний сольовий розчин;
- таблетки, спреї від болю в горлі;
- відхаркувальні засоби;
- антисептики, засоби першої допомоги при порізах, опіках, забиттях — хлоргекседин, перекис водню, бинти, пластирі, загоювальні креми;
- ентеросорбенти у випадку розладу шлунку, діареї, отруєнь, інтоксикації;
- засоби від алергії та укусів комах;
- пігулки від захитування в дорозі;
- не зайвим буде нертутний термометр.
Звісно, ліки, які ваш малюк приймає на постійній основі, теж важливо покласти до аптечки, аби не бігати незнайомим містом у пошуках необхідного медикаменту.
Також для вас ми підготували цікавий та інформативний матеріал «Как уберечь здоровье семьи в дороге».
Діліться з нами своїм досвідом? Що б ви порадили взяти на море?