(099) 132-60-60, (068) 887-84-24 Біла Церква, Торгова пл. 10, оф. 208-Б

Як уберегти здоро’я сім’ї в дорозі

Головна»Туристам на замітку»Поради»Як уберегти здоро’я сім’ї в дорозі

Як мама двох молодих мандрівників, мені доводилося вирішувати проблеми із здоров’ям під час пригод. І я дійшла висновку, що зберегти здорові моєї сім’ї в дорозі найпростіше плануючи все наперед.

Ви можете уникнути багатьох, якщо не усіх, неприємних сюрпризів, підготувавшись до подорожі, зробивши заздалегідь декілька досліджень і використовуючи в дорозі деякі секрети. Таким чином, ви знатимете, як впоратися з найбільш поширеними проблемами із здоров’ям, з якими ви можете зіткнутися.

Пропонуємо декілька простих порад, як вам і вашим маленьким любителям подорожей залишатися здоровими скрізь, куди б ви не поїхали.

Що зробити перед поїздкою

Подорожуючи усією сім’єю, ви завжди ризикуєте зіткнутися з великою кількістю проблем, серед яких, не в останню чергу, і підтримка здоров’я своїх близьких. Фото: Dana Neibert / Photolibrary / Getty Images

Дізнайтеся заздалегідь про місце вашого призначення

Досліджуйте місце, в яке ви прямуєте, щоб з’ясувати, чи вимагаються вам для поїздки додаткові щеплення. Центри по контролю і профілактиці захворювань мають повний список пунктів призначення (cdc.gov), з описом, які вакцини потрібні для їх відвідування. Якщо ви подорожуєте у віддалені місця, ви можете звернутися до фахівця, який підкаже, які заходи необхідно здійснити перед поїздкою. Не залишайте це на останню хвилину, адже прийом деяких ліків — наприклад, протималярійних — необхідно почати принаймні за два тижні до поїздки.

Не забудьте оформити страховку

Навіть якщо у вас вже є медична страховка, вона не обов’язково зможе замінити страховку для зарубіжних поїздок. Для подорожі необхідно придбати спеціальний поліс, який включає покриття усіх медичних витрат під час знаходження в іншій країні. Повірте мені, дві ночі в тайській лікарні обійдуться вам в ще більшу суму, та і приємного в цьому мало!

Зберіть аптечку

Не треба в поспіху наповнювати валізу простроченими медичними препаратами. Краще продумайте наперед вичерпний перелік того, що вам може знадобитися під час поїздки, включаючи засоби для пероральної регидратації, необхідні антибіотики і антигістамінні препарати.

Якщо у ваших дітей є певні запити до ліків — переконаєтеся, що ви узяли саме ці препарати. Краще відразу перестрахуватися, ніж годинами потім шукати, приміром, панадол із смаком полуниці на Філіппінах. Ваш медичний комплект повинен також включати основні пункти для першої медичної допомоги, такі як пластири, ножиці і антисептичні засоби.

Запишіть важливу інформацію

Підготуйте файл, що містить медичну інформацію про усіх членів вашої сім’ї, починаючи від типів крові і закінчуючи записами про алергію, а також відомості про ліки, які хтось з вас приймає. Якщо хтось з членів вашої сім’ї носить окуляри або контактні лінзи — попросите вашого окуліста записати для вас усі необхідні відомості і виписати рецепт.

Що робити в транспорті

Можливо, вам доведеться адаптуватися під різні види транспорту. Фото: Jekaterina Nikitina / Photonica / Getty Images

Не важливо, яким видом транспорту ви пересуваєтеся, будь то літак, потяг або корабель, якщо він заповнений людьми, то кишить мікробами. Не бійтеся здатися з боку невротиками, візьміть в звичку протирати поверхні (розкладний столик, сидіння унітазу) антибактеріальною серветкою. Кожен батько повинен мати з собою дезинфікуючий засіб для рук, щоб використати його для своїх дітей після походу в туалет і перед їдою.

Якщо знаєте, що поїздки викликають нудоту у когось з членів сім’ї — возіть з собою запасні пакети і вологі серветки. Якщо ви знаходитеся в подорожі на велику відстань, при щонайменшій нагоді примушуйте дітей вставати і рухатися. Не чекайте спраги, пийте воду і робіть перерви на відвідування туалету, наскільки неприємними не будуть умови в дорозі.

Упакуйте і візьміть з собою запас перекусів і бутильованої води, щоб вони були в потрібний момент у будь-якій точці вашої подорожі. Ідеальний варіант для перекусів — сушені фрукти, горіхи, злакові батончики, рисові перепічки і сухарі. Якщо ви подорожуєте на потягу в країні, що розвивається, постарайтеся не піддаватися на спокуси продавців продуктів харчування, які пропонують свій товар на кожній зупинці. Попри те, що спробувати нові продукти — це весело, з точки зору гігієнічних норм — краще споживати їжу, яка була приготована на ваших очах. Повторюйте мантру від Всесвітньої організації охорони здоровёя: «Варіть, очищайте, готуйте або  забутьте»!

Якщо ваш маршрут включає подорож по воді, стежите за ознаками закачування. Якщо ви знаєте, що хтось з членів вашої сім’ї страждає від морської хвороби — краще відразу прийняти пігулку від нудоти. Заколисування гірше переноситься на голодний шлунок, так що постарайтеся заздалегідь з’їсти трохи легкої їжі.

При підйомі на борт і висадці з потягу, тримаєте маленьких за руки. І, звичайно ж, не дозволяйте дітям копіювати місцевих жителів і чіплятися за вікна або дверний отвір транспортного засобу!

Найбільш поширені проблеми зі здоров’ям в подорожі, і як з ними боротися

Якщо ви готові ризикнути і нагодувати ваших молодих їдців місцевою їжею, переконаєтеся, що вона приготована на ваших очах. Фото: Ian Taylor / First Light / Getty Images

Діарея -— за оцінками Центру по контролю і профілактиці захворювань, 50% мандрівників за кордон «ловлять» розлад шлунку. Серед основних симптомів: спазми шлунку, нудота і блювота, і, звичайно ж, часте відвідування убиральні. Стежте, щоб ваші діти отримували достатню кількість води і пероральних регідратаційних солей. Якщо вони в змозі їсти, годуєте їх складними вуглеводами, такими як рис, картоплю, макарони і хліб. Не допускайте ознак обезводнення (сухість у роті, слабке виділення сліз під час плачу і запалі очі). Якщо ви помітили який-небудь з цих симптомів — негайно звернетеся до лікаря.

Порушення добового ритму організму (джетлаг) — зміна часових поясів призводить не лише до загальної дратівливості людей, але також і до синдрому роздратованого кишечника. Дуже важливим при цьому являється постійна гідратація організму. Після прибуття в пункт призначення, спробуйте відразу перейти на місцевий годинний графік і більше часу проводите при денному світлі. Це допоможе швидко перебудуватися на інший часовий пояс.

Вушні інфекції — мікроби у басейні або відкритій водоймі можуть привести до вушних інфекцій. Якщо ви підозрюєте, що ваша дитина підхопила вушну інфекцію — негайно звернетеся до лікаря, оскільки цей стан може вплинути на можливість перельоту. Немовлят і дітей молодшого віку, які не можуть сказати вам про самопочуття, перевіряйте на наявність основних ознак — високої температури і сіпання вуха.

Сонячний опік — якщо ви подорожуєте по жарких країнах, постарайтеся звести до мінімуму дію сонячних променів, особливо в проміжку від полудня до двох годин дня. Обов’язково прикривайте голову дитини, а на шкіру наносите сонцезахисний крем з високим SPF-фільтром. Якщо ваша дитина вже обгоріла на сонці, застосуйте лосьйон після загару і дайте йому ібупрофен, щоб полегшити біль. Якщо ви підозрюєте, що у чада обезводнення — звернеться до лікаря.

Укуси комах — зазвичай укуси відносно нешкідливі, незважаючи на свербіж, що з’явився. Якщо вашу дитину ужалила бджола, витягніть жало і промийте місце укусу. Після укусів комарів нанесіть каламин-лосьон або гідрокортизон-крем. Якщо є ознаки інфекції (почервоніння, гній, лихоманка або блювота) — викличте лікаря.

Закачування — якщо ваша дитина схилена до закачування, спробуйте використати антигістамінний препарат, наприклад, драмамин (його необхідно приймати за одну годину до виїзду і кожні шість годин впродовж усієї поїздки).

Мозолі — діти взагалі часто не люблять багато ходити, а особливо, якщо від нарядних сандаль з’явилися мозолі. Завжди майте з собою упаковку спеціальних пластирів і використайте їх при перших ознаках ороговілої шкіри або появі пухирів.

Але головне пам’ятаєте, подорожувати — це здорово. А озброївшись нашими корисними порадами для батьків, поїздка з дітьми буде в радість.

Першоджерело

Читайте ще

Чому варто довірити свою подорож Візі-Валізі?

10 років успішної роботи
Більше 3000 постійних клієнтів по всій Україні
Перша в Білій Церкві агенція сімейних подорожей
Активно подорожуємо зі своїми дітьми, тому знаємо всі тонкощі сімейного відпочинку