(099) 132-60-60, (068) 887-84-24 Біла Церква, Торгова пл. 10, оф. 208-Б

Що можна брати в літак

Головна»Туристам на замітку»Поради»Що можна брати в літак

Правила перевезення речей у літаку чітко регламентуються. І, хоча за великим рахунком, у різних авіаперевізників правила збігаються, навіть досвідчені мандрівники можуть потрапити в халепу через незнання специфіки конкретної авіакомпанії. Тож, розберімося, яким буває багаж та що з речей можна сміливо брати з собою в подорож.

Що можна брати в літак

Для авіаперевізників всі речі пасажирів умовно діляться на два типи: ручну поклажу та багаж, що здається у вантажне відділення. Ручну поклажу пасажир має право взяти з собою безпосередньо до салону й розмістити або на горішніх полицях, або під сидінням таким чином щоб валіза, рюкзак чи пакет не блокували прохід. Зазвичай авіакомпанії лімітують кількість ручної поклажі й дозволяють лише одне місце на пасажира. Також чимало авіаперевізників (бюджетних зокрема) ретельно слідкує, аби розмір багажу не перевищував дозволений. В такому випадку пасажир буде вимушений доплатити або ж навіть здати валізу до багажного відділення, що досить неприємно, зважаючи на те, що там могли бути техніка чи важливі особисті речі. У більшості аеропортів є дьюті-фрі. І товари, придбані там, теж вважаються ручною поклажею і беруться пасажирами до салону літака.

До речі, про особливості летовищ читайте у нашому матеріалі Перший політ у літаку: як вести себе в аеропорту.

Що не можна перевозити в ручній поклажі

багаж через рентген

Загальні правила досить очевидні. До салону літака заборонено брати з собою легкозаймисті рідини; радіоактивні, отруйні й токсичні речовини; зброю як вогнепальну, так і холодну. Зважайте на те, що для служби безпеки деяких аеропортів холодною зброєю може вважатися невинна на ваш погляд пилочка для нігтів. Також заборонені місткості з рідиною об’ємом понад 100 мл. Тобто ви не можете взяти пляшку з шампунем, навіть якщо там залишилося менше як 100 мл. Зате можете перелити рідину в тару з меншим об’ємом. У деяких аеропортах від вас можуть вимагати, щоб всі місткості з рідинами були складені у прозорий мішечок.

Взяти з собою питну воду у пляшці теж неможливо — вас попросять її викинути. Проте є один перевірений лайфхак — порожня пляшка не являє собою ніякої загрози, а тому, відповідно, не цікавить службу безпеки. Якщо ви летите з європейської країни, де вода з крана питна і безпечна, можете вже після зони контролю наповнити пляшку наново. Зекономите кілька євро.

Батькам, які подорожують з дітьми, важливо знати, що для дитячого харчування діють окремі правила.

Цікавий момент із запальничками — переважна більшість авіакомпаній дозволяє брати до салону одну одноразову пластикову запальничку на пасажира. А от що стосується бензинових запальничок, то вони заборонені практично всюди.

Для власного спокою радимо ознайомитися з правилами перевезення багажу конкретної авіакомпанії відразу ж після того, як ви розібралися з тим, як здійснюється продаж і бронювання авіаквитків.

Також зважайте на правила тих країн, до яких ви летите. Так, наприклад, привозити їжу до Сполучених Штатів суворо заборонено. Є заборони і на вивіз — вилітаючи з Франції, вам навряд чи вдасться пронести сир у ручній поклажі.

Розмір ручної поклажі та правила перевезення популярних авіакомпаній

чоловік дивиться на табло в аеропорту

Так уже повелося, що кожен авіаперевізник встановлює свої правила перевезення багажу. Ці правила не беруться нізвідки, вони складені з урахуванням з вантажопідйомності повітряного судна, відстаней перельотів та необхідних запасів палива. Отже, у ваших інтересах як пасажира до цих правил дотримуватися.

Отже, розглянемо кілька основних авіакомпаній, послугами яких користуються українці.

У МАУ у тарифі Economy Lite дозволено лише одне місце ручної поклажі розміром 55х40х20 см вагою до 7 кг. Тарифи Economy Standard, Economy Premium дають можливість взяти до салону дві одиниці ручної поклажі — 55х40х20 см вагою до 7 кг і 40х40х10 вагою до 5 кг.

А якщо ви летите з дітьми, то слід звертати увагу на додаткові можливості. Ось, наприклад, витяг з правил МАУ:

Подорожуєте з немовлям до 2 років? Тоді можете додатково до норми безкоштовно взяти на борт 1 сумку до 5 кг / 55x40x20 cм із необхідними під час польоту дитячими предметами гігієни, харчуванням, одягом, іграшками.

Turkish Airlines дозволяє габарити ручної поклажі 55х40х23 см. Вага для безкоштовного провезення залежить від класу придбаного квитка: економ-клас — 1 місце (до 8 кг); бізнес-клас — 2 місця (до 8 кг кожне).

У лоукост-компанії Wizz Air до салону повітряного судна безкоштовно можна пронести одну валізу розміром 40х30х20 і вагою до 10 кг. Проте пасажири, які придбали послугу WIZZ Priority, отримують можливість додатково брати до салону валізу на коліщатках розміром до 55x40x23 см.

І звісно, теж є додаткові можливості, для подорожуючих з немовлятами та маленькими дітьми. Так, ви можете брати з собою складаний дитячий візочок (тростинку), який можна довезти до самісіньких дверей або трапа в літак (перевозитиметься в багажному відсіку).

Вимоги до багажу Wizzair
Вимоги до багажу Wizzair

Ще один лоукостер Ryanair своїм пасажирам дає право на один безкоштовний предмет ручної поклажі розміром 40x20x25. У разі пріоритетної посадки можна мати дві одиниці багажу — це 40x20x25 і більша, 55x40x20, вагою до 10 кг.

Всі ці нюанси так само важливі, як правила поведінки у літаку. Тож читайте наш матеріал про П’ять типових фейлів у літаку і нехай всі ваші подорожі будуть безпечними, комфортними й даруватимуть тільки приємні емоції!

Читайте ще

Чому варто довірити свою подорож Візі-Валізі?

10 років успішної роботи
Більше 3000 постійних клієнтів по всій Україні
Перша в Білій Церкві агенція сімейних подорожей
Активно подорожуємо зі своїми дітьми, тому знаємо всі тонкощі сімейного відпочинку