(099) 132-60-60, (068) 887-84-24 Біла Церква, Торгова пл. 10, оф. 208-Б

Зимовий відпочинок у Буковелі. Ціни, як дістатися та де жити

Головна»Туристам на замітку»Готелі й курорти»Зимовий відпочинок у Буковелі. Ціни, як дістатися та де жити

Привіт, друзі! Зима скоро, а значить прийде пора покатушок. Я детально розповім вам про зимовий Буковель — місце, яке стало одним з кращих гірськолижних курортів Європи.

Трохи фактів

Буковель — це український гірськолижний курорт, який був заснований в 2002 році. В 2012 році він був визнаний гірськолижним курортом, що розвивається найшвидше у світі. Він розташувався на п’яти горах на висоті 920 м над рівнем моря. Найвища гора — Довга, висотою 1372 м.

Людей сюди приїжджає дуже багато. Звичайно, в зв’язку з карантином в цьому сезоні буде менше, але, наприклад, у 2017 році сюди приїхало кататися близько 2 000 000 чоловік. З них понад 15% — іноземці з сусідньої Польщі, Литви, Прибалтійських країн.

Буковель вважається не тільки найкращим курортом України, а й найдорожчим. Скіпаси, обладнання, все інше тут на 25-30% дорожче, ніж в інших місцях. Але, приїжджаючи сюди, ви відчуваєте себе наче в Європі.

Тут 62 траси: 29 синіх, 24 червоних і 9 чорних трас для всіх рівнів катання (загальною протяжністю близько 70 км) і 15 зручних крісельних підйомників. Тільки врахуйте, що всі підйомники відкриті і не підігріваються, тому на сильному морозі одягайтеся тепліше, тому що можете замерзнути.

Карта трас Буковелі
Карта трас Буковелі

Ціни в Буковелі

Вартість катання в Буковелі недешева. В середньому — 850 грн в день. Але є багато варіантів скіпасів, наприклад, катання вранці дешевше. Можна взяти на 3 години, на півдня, весь день або навіть ніч.

Якщо ви берете собі тут інструктора, то VIP-скіпас одразу входить у вартість і окремо його купувати не потрібно.

А взагалі, якщо вам дозволяє бюджет, рекомендую брати VIP-скіпас. Бо коли людей дуже багато (а бувають дні, коли їх стоїть сотні 2-3), ви заходите на підйомник з окремого в’їзду минаючи всю велику чергу. Таким чином можете зробити набагато більше спусків, ніж всі інші зі звичайними скіпасами.

Вартість навчання з інструктором

Якщо ви не вмієте кататися, то дуже рекомендую не економити і взяти уроки катання. Це добре і для вашої безпеки і швидше почнете отримувати задоволення від катання.

Є дві групи навчання — діти до 6 років і старше 6 років. До 6 років можна взяти 1 годину навчання мінімально за 495 грн, 3 години — 1335 грн, а 6 годин — 2450 грн.

У дорослих індивідуальні заняття будуть коштувати 990 грн за 2 години. Можна взяти половину курсу — це 6 годин, який вам обійдеться у 2685 грн. Або за 4950 грн повний індивідуальний курс на 12 годин. Повторюся, що при навчанні скіпаси вам купувати не потрібно.

Детальніше про ціни на навчання можна ознайомитися на сайті Буковелі.

Вартість оренди спорядження

Дитячий лижний комплект вам обійдеться від 100 грн в день, дорослий комплект — від 300 грн в день. Але врахуйте, що є дуже різної якості як лижі, так і черевики. Тому, я вважаю за краще кататися у своєму спорядженні.

Важливий момент! На цьому курорті захисний шолом обов’язковий на всіх спусках. Вас просто виженуть, якщо ви будете кататися без нього.

Як дістатися до Буковелі

До Буковелі можна дістатися тільки автотранспортом. Тут немає прилеглих аеропортів або вокзалів, але можна дістатися до великих міст, які знаходяться недалеко від самого Буковеля і потім машиною або автобусом доїхати сюди. Найближчі великі міста — це Івано-Франківськ (100 км від Буковеля), Львів — 245 км і Чернівці — 160 км. З цих міст можна дістатися всіма зручними способами: автомобілем, автобусом і електричкою.

Якщо добиратися поїздом, то з цих великих міст можна пересісти на електричку, яка курсує до найближчих великих селищ: Ворохта, Татарів, Микуличин і Яремча. Так само з грудня по березень курсує прямий потяг Київ-Ворохта, але він дуже довгий (йде приблизно 15 годин).

Зрозуміло, що ви можете дістатися сюди на своєму автомобілі. Наприклад, з Києва дуже хороша траса до Львова. Потім до Івано-Франківська і звідти до Буковеля.

А найзручніший і швидший спосіб — долетіти до Івано-Франківська. Вартість квитка туди і назад близько 100 доларів на одну людину. Але врахуйте, що літає тільки МАУ, тому багаж найчастіше не включений, і його потрібно буде докуповувати.

Лайфхак! Можна весь багаж і лижне спорядження відправити службою доставки прямо в готель, в якому будете розміщуватися, і з собою вже нічого не тягнути.

Трансфери

Трансфер з Івано-Франківська до самого Буковеля буде коштувати вам приблизно 1000 грн.

Можна заощадити і знайти все в Інтернеті, але краще замовляти безпосередньо в готелі, в якому будете жити. Тоді вони несуть певну відповідальність.

Також з Івано-Франківська ходить регулярний автобус. Вартість 100-150 грн за дорослого і 85-100 за дитину до 14 років.

Де жити в Буковелі

Запам’ятайте одне правило: чим ближче до витягів, тим дорожче. Якщо ви хочете заощадити, то жити вам потрібно в містах-супутниках таких, як, Яблуниця, Яремча та ін.

Житло там починається від 10-15 $ на добу. Знайти всі ці об’єкти проживання ви зможете на сайтах в Інтернеті. Але я рекомендую також намагатися їх знайти на місці, коли ви сюди вже приїхали. Тому що не всі ці варіанти представлені безпосередньо на сайтах бронювання готелів.

Якщо ви живете далеко від самого Буковеля, наприклад, в Яремчі, то вам щодня доведеться їздити приблизно годину в одну сторону. Тобто на дорогу будете витрачати 2 години — це не завжди зручно. Але так буде економніше.

У самому Буковелі є 3-и, 4-зіркові готелі вартістю близько 100 доларів на добу. Можна знайти якісь міні-готелі вартістю 50 доларів на добу. 5-зіркові готелі починаються від 200 доларів на добу.

Де поїсти у Буковелі

Харчування в Буковелі є на будь-який смак – піцерії, колиби, ресторани національної кухні та багато інших. Біля кожного витягу є місце, де можна смачно поїсти. Середній чек – приблизно 200 грн / люд. Але ми зазвичай снідаємо і вечеряємо в місці, де проживаємо. У самій Буковелі можу порекомендувати недороге кафе біля витягу №2 — «BUGI.L».

Майте на увазі, що в сезон в ресторанчиках дуже складно знайти місце без бронювання, тому подбайте про неї заздалегідь.

* * *

Сподіваюся, для вас була корисною ця інформація. Буду вдячний, якщо поділитеся нею з друзями.

Приємних покатушок 🏂⛷!

Джерело

Читайте ще

Чому варто довірити свою подорож Візі-Валізі?

10 років успішної роботи
Більше 3000 постійних клієнтів по всій Україні
Перша в Білій Церкві агенція сімейних подорожей
Активно подорожуємо зі своїми дітьми, тому знаємо всі тонкощі сімейного відпочинку