(099) 132-60-60, (068) 887-84-24 Біла Церква, Торгова пл. 10, оф. 208-Б

Куди поїхати кататися на лижах? ТОП-7 українських гірськолижних курортів

Головна»Туристам на замітку»Готелі й курорти»Куди поїхати кататися на лижах? ТОП-7 українських гірськолижних курортів

Зима не лише диктує правила, обмежуючи нас, скажімо, у свободі руху чи одягу, передбачаючи, що ми будемо закутуватися тепліше й рідше виходити надвір. Але в той самий час зима дарує неймовірну свободу — снігу й гір, захвату і неймовірних вражень! Звісно ж, мова про лижі та сноуборди. Чи можлива зима без них?

Ми підготували для вас список найкращих гірськолижних курортів України, звернувши особливу увагу на можливості відпочинку разом з дітьми. Можливо, ця стаття надихне на подорож та перегорне нову сторінку у книзі ваших сімейних пригод.

Буковель (Івано-Франківська область)

буковель

Говорячи про гірськолижні курорти, неможливо не згадати про Буковель. Попри те, що комплекс відносно молодий (створений у 2000 році), саме його називають найпопулярнішим місцем зимового відпочинку в нашій країні. Його полюбили як українці, так і іноземні туристи.

Не можна не визнати, що Буковель має свої привабливі фішки — влітку, взимку, восени і навесні кожен може знайти тут розвагу собі до смаку.

Що ж стосується лижного відпочинку, то на території курорту є як прості траси, так і середньої складності, деякі з них мають додаткову підсвітку, що важливо для любителів кататися аж до самого вечора. Для професіоналів підготовлені так звані чорні траси. Також облаштовано санкову трасу і ковзанки. Є достатня кількість лижних шкіл та закладів харчування, де можна попоїсти та відігрітися чайком, кавою або відмінним глінтвейном.

Сноу-парк в Буковелі
Сноу-парк в Буковелі

Буковель відмінно підійде для сімейного відпочинку, адже тут є траси для найменших новачків, а також дитяча лижна школа з власними закритими майданчиками для перших занять і денний гірськолижний дитячий табір, де діти можуть весело проводити час з однолітками під наглядом досвідчених інструкторів, поки їхні батьки підкорюють біле снігове плесо.

Схема трас Буковеля
Схема трас Буковеля

Крім гірськолижних трас Буковель пропонує й інші не менш захоплюючі зимові розваги, які будуть цікаві всій родині, наприклад, сноутюбінг. Це спуск з гори на надутій камері. Важливий момент — спуск відбувається по сніжній доріжці, яка обмежена стінками, що робить його безпечним. Серед інших цікавинок для дозвілля: прогулянки на собачих упряжках, квадроцикли та снігоходи, повітряні кулі, сноупарк та ярмарок.

Ціни*

Проживання: від 2500 грн за двомісний номер зі сніданками. Щоб зекономити краще шукати житло в найближчих селах.

Скі-пас: 1120 грн на день. Але за акцією «Ранкова» (з 07:30 до 08:59), можна придбати скі-пас на день зі знижкою -30%.

Аренда спорядження: від 170 грн для дорослих і 130 грн для дітей на добу.

Читайте також: як правильно підібрати лижне спорядження.

Як дістатися

З Івано-Франківська автобуси до Буковеля ходять регулярно. Відстань складає 110 км, тому шлях займе 1,5 години.

Драгобрат (Закарпаття)

драгобрат

Драгобрат вважається найкрасивішим гірськолижним курортом в Україні. Плюси відпочинку на Драгобраті беззаперечні, адже це найвища лижна база в нашій країні — знаходиться на висоті 1400 м над рівнем моря. Саме через віддаленість бази від міст та сіл, тут особливо відчувається вся могутність та велич природи. Драгобрат також називають «українським Сибіром», адже тут завдяки висоті та особливому клімату лижний сезон триває з листопада аж до травня. Ще одна перевага — на Драгобраті ви будете проживати та харчуватися у безпосередній близькості від підйомника.

драгобрат

Своїм гостям гірськолижний комплекс запропонує бугельні та крісельні підйомники, мультиліфти.

Курорт можна назвати універсальним, оскільки тут є траси для спортсменів, досвідчених лижників та новачків, а також навчальні мультиліфти. Обладнано фрістайл-траси міжнародного рівня. Діють школи, де навчають як дорослих, так і дітей. Для охочих покращити свій рівень їзди досвідчені спортсмени проведуть індивідуальні чи групові заняття з freeride-техніки, карвингової техніки та спортивної їзди на гірських лижах.

Схема трас урочища Драгобрат
Схема трас урочища Драгобрат

Ціни*

Проживання: від 400 грн за людину зі сніданками. 

Скі-пас: 780 грн на день. Діють знижки для проживаючих у готелях.

Аренда спорядження: від 60 грн для на добу.

Як дістатися

Плануючи поїздку з маленькими дітьми, варто врахувати складнощі, які можуть виникнути з доїздом. Потягом зі Львова чи автобусом з Івано-Франківська необхідно дістатися до станції «Ясіня». І вже звідти доведеться їхати таксі-позашляховиком до гірськолижного комплексу (120 грн з людини).

Славське (Львівська область)

славське

Карпатський зимовий курорт «Славське» відомий від початку 19 сторіччя. Проте популярний він не лише завдяки своїй історії, але й через хороший вибір трас. Тим, хто впевнено стоїть на лижах — пряма дорога на гору Тростян, де розташовано шість трас міжнародного рівня. Для початківців та дітей ідеально підійде гора Політехнік, на вершину якої можна дістатися як на бугелі, так і на машині УАЗ, що важливо, якщо дитина побоюється підйомників або висоти, невпевнено стоїть на лижах. На трасах працюють інструктори, які допоможуть оволодіти лижами та сноубордом.

схема трас захар беркут славське
Схема трас Захар Беркут, Славське

На горі Погар є траси для слалом-гіганту, фрістайлу, дельтапланеризму. Траси обладнані підсвіткою.

Курорт може запропонувати й інші зимові розваги як для дорослих, так і дітей. Наприклад, катання на санях, в які запряжені коні, кінні прогулянки верхи, поїздки на квадроциклах та снігоходах.

Ціни*

Проживання: від 200 грн за людину. 

Скі-пас: 300-530 грн на день (різні підйомники). Діють знижки для проживаючих у готелях.

Аренда спорядження: від 50 грн для на добу.

Як дістатися

Доїхати до Славська досить просто — прямим поїздом, що прямує з Києва до Ужгорода чи Чопа. Поїзд зробить зупинку на станції «Славське». Через небезпечність доріг не рекомендується їхати власним авто чи автобусом.

Пилипець (Закарпаття)

Пилипець

Гірськолижний курорт Пилипець жартома називають більш бюджетним варіантом Драгобрата. Пилипець не такий високогірний, проте не менш мальовничий. Село розташувалося в одному з екологічно-чистих регіонів — Міжгір’я. Клімат тут славиться своєю м’якістю, а природа — незайманістю.

Схема трас Пилипець
Схема трас Пилипець

Як і на інших курортах, тут є траси різної складності та протяжності. Зона катання починається з 700 метрів над рівнем моря, а найвищі траси спускаються з вершини гори Гимба (1497 метрів). При цьому загальна протяжність трас на горі Гимба понад 20 км. Пилипець також заведено вважати одним з кращих для фрірайдерів. Особливо люблять відпочинок тут ті, хто тільки-но починає освоювати вільний спуск.

На відстані 6 км від села Пилипець розташований відомий водоспад Шипіт, поїздка до якого стане чудовим відпочинком для всієї родини у вільний від лиж та сноубордів час.

Водоспад шипіт
Водоспад Шипіт

Ціни*

Проживання: від 200 грн за особу. 

Скі-пас: 400-600 грн на день.

Аренда спорядження: від 50 грн для на добу.

Як дістатися

Дістатися до Пилипця можна поїздами зі Львова, Києва та Одеси, доїхавши до станції «Воловець», а звідти на автомобілі, маршрутному таксі або рейсовому автобусі Ужгород — Міжгір’я. Також є можливість доїхати до Пилипця автобусом з Мукачева.

Гірськолижний курорт «Ворохта» (Івано-Франківська область)

Свого часу саме у Ворохті тренувалася олімпійська команда СРСР, для чого були спеціально створені спортивні трампліни та підготовлені лижні спуски. Але, на жаль, це все у минулому.

Гірськолижний курорт «Ворохта»

З 2012 року тут діє всього одна невеличка лижна траса, протяжність якої всього 300 метрів. Тому професіонали обирають більш високогірні курорти зі складнішими трасами. Проте тепер Ворохта приваблює менш досвідчених лижників своїми якісними трасами для новачків. Тут працює спеціальна навчальна траса з мультиліфтом для початківців і дітей. Траса невелика й полога, тому піднятися можна з легкістю і своїм ходом. Також тут розташована одна з найкращих лижних шкіл.

Тож, якщо ви шукаєте місце, де ви або ваші діти могли б вперше стати на лижі чи освоїти сноуборд — сміливо обирайте Ворохту. Ну і крім того, це надзвичайно мальовниче та затишне селище міського типу, де можна відпочити душею.

Схема трас Ворохта
Схема трас Ворохта

Ціни*

Проживання: від 150 грн за особу. 

Скі-пас: 550 грн на день.

Аренда спорядження: від 50 грн для на добу.

Як дістатися

З Києва без проблем можна дістатися поїздом, що прямує до Ворохти, або ж поїздом Рахівського спрямування. Так само просто доїхати зі Львова та Івано-Франківська. Доїзд на власному авто не стане проблемою.

Мигово (Чернівецька область)

Мигово

Гірськолижний комплекс розташувався у селі Мигово, що за 60 кілометрів від Чернівців.

Завдяки природним умовам та вигідному розташуванню, сніг випадає тут рано та лежить до квітня. Також працює система штучного засніження.

Курорт не такий високогірний, як Драгобрат, і не такий популярний, як Буковель, проте має низку переконливих переваг. Одна з них — помірні ціни. Вагомим плюсом стане комфортне розташування, адже середня відстань між готелями, кафе, ресторанами та іншими об’єктами інфраструктури складає не більше 150 м. А це суттєво економить час і гроші та особливо зручно, якщо ви відпочиваєте з маленькими дітьми, які швидко втомлюються, потребують сну та їжі.

Ще одна перевага — це спуски, що були сертифіковані FIS (International Ski Federation) як траси слалом. На них проходять змагання як національного, так і міжнародного рівнів. Траси освітлюються, що дає можливість катання в темний час доби. Спуски розмежовані сітками безпеки, ведеться патрулювання. Черги практично відсутні.

На території комплексу знаходиться лижна школа, де навчають сертифіковані Асоціацією професійних гірськолижних інструкторів України. Також є спеціальна відгороджена траса для початківців, що має так звані «бебі-ліфти». Для дітей на території комплексу підготовлено дві ігрові кімнати.

сноутьюбінг

Окрім безпосереднього катання на лижах та сноуборді на курорті є інші не менш цікаві зимові розваги — сноутюб та льодовий майданчик. Якщо ж ви хочете не лише відпочити, але й оздоровитися, не зайвим буде знати, що неподалік знаходиться урочище Солонець, яке славиться своїми лікувальними джерелами мінеральних вод.

До речі, наша Софійка у 5 років навчилася кататися на лижах саме тут 🙂

Схема трас Мигово
Схема трас Мигово

Ціни*

Приємний бонус — при бронюванні житла на території гірськолижного курорту, надається 30% знижка на катання, та 10% на прокат спорядження.

Проживання: від 800 грн за стандартний номер без харчування.

Скі-пас: 500 грн на день.

Аренда спорядження: від 100-150 грн для на добу.

Як дістатися

Поїздом з Києва до Чернівців, рейсовим автобусом з центрального автовокзалу Чернівців до Мигово. Автобуси заїжджають на територію комплексу, тривалість маршруту 1,5 години.

Ізки (Закарпаття)

Ізки чан

Ізки — сучасний еко-курорт, який відкрив свої двері для гостей 2007 року. Курорт розташований у затишному й мальовничому куточку Карпат. Завдяки своїй компактності та нескладним трасам, Ізки стане відмінним варіантом для сімейного відпочинку.

Новачкам та дітям тут буде комфортно та безпечно, більш досвідченим любителям лиж та сноубордів буде також цікаво. А професіонали можуть навідатися до сусіднього Пилипця за більш гострими відчуттями.

На території курорту функціонують крісельний та бугельний підйомники, мультиліфт. Траси на курорті доглянуті й рівні, без горбів. На них постійно діє система штучного осніження і ратрак.

Крім лижної траси спеціально облаштована гірка для санного спуску. Тут також є прокат санок та всюдиходів. Працює лижна школа.

Крім зимових забав, гостям надається можливість відвідати сауну або ж погрітися у чані з мінеральною водою.

Схема трас Ізки
Схема трас Ізки

Ціни*

Проживання: від 1120 грн за двомісний номер зі сніданками. 

Скі-пас: 600 грн на день.

Аренда спорядження: від 150 грн для на добу.

Як дістатися

Поїздом до станції Воловець. За попередньою домовленістю еко-курорт надає послуги трансферу Воловець-Ізки.

*всі ціни вказано станом на лютий 2019 року.

* * *

Якщо вам сподобалась стаття, ставте «Лайк» та рекомендуйте її друзям.

Читайте ще

Чому варто довірити свою подорож Візі-Валізі?

10 років успішної роботи
Більше 3000 постійних клієнтів по всій Україні
Перша в Білій Церкві агенція сімейних подорожей
Активно подорожуємо зі своїми дітьми, тому знаємо всі тонкощі сімейного відпочинку