Перший політ на літаку: як вести себе в аеропорту

Перший політ на літаку: як вести себе в аеропорту

Ви знаєте, що є такі мандрівники, які приїжджають в аеропорт за кілька днів задля того, щоб роздрукувати свій електронний квиток? А є ті, які приїжджають і перебувають тут по вісім годин до свого вильоту! Це великий головний біль для тих, хто подорожує вперше. Ми розповімо, як проходити контроль безпеки, паспортний контроль, реєструватися, що можна брати з собою в багаж…

Читайте також: Wi-Fi паролі від усіх аеропортів світу

В який аеропорт вам потрібно?

Отже, найперше, що потрібно зрозуміти — це в який аеропорт насправді вам потрібно приїжджати. Тому що в Києві, наприклад, два діючих аеропорти: Бориспіль і Жуляни. Але дуже часто буває так, що переплутав аеропорти і приїжджаєш в інший. Ну, відповідно, швидше за все, не встигнеш на свій рейс.

Перевірте свої квитки

А саме: який багаж у вас дозволений (або це ручна поклажа), скільки кілограм, які габарити. Перевірте цю вагу вдома для того, щоб в аеропорту вам не довелося за нього доплачувати, перекладати речі і просто страждати. Тому перевірте габарити й зважте свій багаж. І, якщо вже вам потрібно взяти більше багажу, а ви його не купили, рекомендую це робити он-лайн на сайті авіакомпанії. Чому? Та тому що буде дешевше.

Читайте також: Что брать с собой в путешествие.

Обов'язково перевірте документи, які берете з собою

  • Вам необхідний для поїздок за кордон ваш діючий закордонний паспорт.
  • Також ваш електронний квиток, бажано, теж мати і краще — роздрукований.
  • Якщо ви подорожуєте з дітьми за кордон, обов'язково діючий закордонний паспорт дитини, краще мати свідоцтво про народження, а також, якщо ви везете дитину без одного з батьків або взагалі відправляєте його без батьків, зробіть нотаріально завірене свідоцтво з дозволом на виїзд саме в ту країну, в яку буде подорожувати дитина.

Що робити в аеропорту?

У якості прикладу візьмемо аеропорт Бориспіль. Це найбільший аеропорт України і тут всі рейси останні кілька років здійснюються виключно з одного терміналу — це термінал D. В ньому три поверхи. Перший поверх для тих, хто прилітає. Другий поверх для тих, хто вилітає по території України. І третій поверх для тих, хто вилітає за кордон.

Якщо ви приїхали в годину пік, то буде дуже багато людей. Наприклад, в Борисполі, це найчастіше вранці, з 08:00 до 10:00, і ввечері, десь з 18:00 до 21:00. Тому набагато вигідніше за часом йти на другий вхід, тому що там зазвичай людей менше.

Первинний контроль безпеки

Як тільки заходите в аеропорт, вас зустрічає контроль безпеки, на якому попросять дістати свої мобільні телефони, ключі та інші основні великі залізні предмети. І з ваших кишень здати все на рентген, включаючи сумку, рюкзак і т. д. Ви потім проходите через спеціальний сканер, який скаже, можете ви далі йти чи ні. Це найпростіший контроль безпеки.

Проста порада: не пакуйте свій багаж до того, як пройдете цей контроль безпеки. Тому що, якщо ви його вже запакували і там що-небудь підозріле, то дядечко-сек’юріті попросять його відкрити і показати, що ж там таке знаходиться.

Якщо хочете заощадити візьміть з собою скотч і целофанові пакети, щоб запакувати багаж самостійно після проходження контролю. Або скористайтеся послугою упаковки в аеропорту. У Борисполі це коштує ~90 гривень. Я саме так і роблю, якщо мені потрібно запакувати багаж.

Перевірка статусу свого рейсу

Відразу після проходження контролю ви побачите велике табло, де будуть прописані всі рейси, які найближчим часом будуть відправлятися. Вам потрібно знайти саме свій рейс і подивитися його статус.

Якими бувають статуси рейсів?

On time — це означає, що реєстрація ще не почалася, але буде вчасно.

Chek-in — реєстрація на ваш рейс проходить саме зараз. Відповідно, вам потрібно йти і реєструватися.

Delayed — ваш рейс затримується і буде показано приблизний час, на скільки він затримується.

Canceled — ваш рейс взагалі скасований.

Boarding — значить вже йде посадка на ваш рейс. Пам’ятайте, посадка закінчується за 15-20 хвилин до вильоту.

Сheck-in closed — реєстрація на рейс завершена - ви запізнилися. І якщо ви запізнилися, не впадайте у відчай, ви ще можете спробувати підійти на стійку і попросити. Можливо, вам зроблять виняток (а їх насправді роблять) і пустять на рейс зареєструватися й полетіти.

Реєстрація на рейс

Я завжди рекомендую робити реєстрацію вдома он-лайн на сайті авіакомпанії або через їх мобільні додатки. Ви зможете вибрати те місце, яке вам подобається, а також заощадити час, не стояти у черзі. Якщо у вас є багаж, то ви точно так же реєструєтеся, але здаєте його на стійці реєстрації.

У Борисполі, як, в принципі, і в дуже багатьох аеропортах, існує три можливості для реєстрації.

  1. Он-лайн реєстрація. До речі, не забувайте роздруковувати посадковий талон. Деякі авіакомпанії, особливо лоукости, беруть за роздруківку посадкового талона гроші.
  2. Реєстрація на стійці.
  3. Self-Service Chek-in — самостійна реєстрація через спеціальний термінал. Ви можете підійти, відсканувати паспорт, вибрати місце, ну і всю іншу процедуру зробити, як ніби робите он-лайн.

Як тільки ви зачекінілісь, найважливіше, що вам потрібно отримати — це посадковий талон. Це той квиток, який вам потрібно разом з паспортом тримати далі, щоб пройти другий контроль безпеки, паспортний контроль і вже безпосередньо сісти в літак.

Другий контроль безпеки

Після того, як ви зареєструвалися, отримали свій посадковий талон, вам потрібно пройти контроль безпеки. Зазвичай є дві черги: для пасажирів економ-класу, для пасажирів бізнес-класу, до яких так само відносяться ті, у кого є будь-які привілеї.

До речі, в цій черзі вас попросять дістати ваш ноутбук, всі ваші залізні прилади (годинник, ремінь), верхній одяг і все інше. Не лякайтесь! Такі правила: повинні відсканувати детально ваш одяг та ручну поклажу, якщо вона є. Іноді навіть змушують знімати ваше взуття. Тому підготуйте носочки правильні. Ну і, щоб запашок був відповідний :)

Якщо ви везете з собою рідини, то вони повинні бути не більше 100 мл кожна та поміщатися в спеціальний пакетик для рідин.

Паспортний контроль

На митному контролі є «червоний» і «зелений» коридор. Якщо ви не везете нічого забороненого, не вивозите якісь картини, ікони тощо, спокійно йдіть в «зелений» коридор.

Мене іноді запитують: «А скільки ви валюти з собою везете?» Валюти можна вивозити не більше 10 000 євро або відповідний еквівалент. Але обов'язково перевірте, скільки можна везти.

Далі вас чекає паспортний контроль, де вам потрібно мати з собою паспорт, посадковий талон. Якщо ви летите з дитиною, то й відповідні документи на неї.

Як тільки ви вийшли з паспортного контролю: знайдіть табло і перевірте, чи не змінився у вас гейт. Пам’ятайте, що навіть, коли ви пройшли всі контролі, посиділи в лаунжі, попили кави, ви можете пропустити свій літак. І вас ніхто туди не пустить. Тож, слідкуйте за статусом рейсу і проходьте до відповідного гейту на посадку вчасно.

* * *

Обов'язково ставте свої лайки, пишіть коментарі про те, що сподобалося, додавайте свої поради і підписуйтесь на нас в соцмережах.